Kategorie: Magický balíček, Piková Dáma

Piková dáma - Prolog

Rozhodla jsem se, že původní Pikovou dámu jak si jí pamtujete a jak byla dopsána (jako jedno z mála mých děl), nechám projít revizí a přepracuji ji. Tady je tedy, nový prolog k ní :)

Trezor

Byl to obyčejný pokoj, jakých byly domy v ulicích Wüllinghemu plné. Panoval v něm klid. Ticho po několik posledních hodin rušilo jen monotónní bzučení domácích spotřebičů, úklidových robotů a klimatizace.

Náhle se odsuvné dveře tiše otevřely.

Už méně tiše se ale dovnitř vřítili dva teenageři. Kluk, jemuž pokoj patřil, ihned kleknul na koberec z umělých vláken. Starožitná krabička z pravého dřeva dopadla vedle něj. Dívka, která vešla hned za ním, si nervózně mnula ruce. Přecházela po pokoji sem a tam.

„Zavřít dveře!" rozkázala. Počítač v domě uposlechl. Zůstali v pokoji sami.

„Klid, Joice."

- „Klid? Klid?!" Dívka přešla celý pokoj, zastavila se až u okna a opřela o kovový parapet. Evan se snažil soustředit na trezor v podlaze.

Joice přikázala počítači ztmavit sklo v okně. Z toho se během vteřiny stala černá deska nepropouštějící žádné světlo z venčí. V pokoji se tak automaticky rozsvítily úsporné zářivky. Otočila se na Evana.

- „Jak to, že nejdou roztrhat?" Hlas jí hystericky přeskočil.

„Já nevim."

- „A spálit...?"

„Nevim..."

- „Zkusils kyselinu?"

„Jo," odbil ji znovu.

- „Deatomizér?"

Evan se na ni podíval přesně tak hloupě, jak zněla její otázka. K podobným technologiím neměli ve svém věku a zaměření studia vůbec přístup. Joice sklopila pohled na vlastní potící dlaně.

- „Proč to nejde zničit?!" zaúpěla zoufale.

„JÁ NEVIM!" odsekl Evan.

Bezpečnostní systém trezoru rozpoznal kód i Evanův otisk palce a otevřel se.

Mladík se zapřel dlaněmi o kolena. Uvnitř měl jen pár osobních věcí, nic opravdové důležitosti nebo hodnoty.

- „Honem, dej to tam!" pobízela ho Joice. Evan ale váhal.

- „Tak co je?" Dala průchod své netrpělivosti. Jenže Evan, jako by ji neslyšel. Zrychleně dýchal. Pot mu vyrašil na čele. Hnědé oči se mu skelně leskly, tělo pohupovalo sem a tam...

Joice už to nevydržela. Přiběhla k němu, popadla krabičku, hodila jí do trezoru a zaklapla jeho víko. Trezor se automaticky zajistil.

Zdálo se, že je to konečně za nimi...

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

© 2008 - 2009 Magic power of face-card   •  Design made by Cathia  •  Images from Aethereality  •   SunLight CMS